کد خبر: ۲۹۴۴۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۹ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۶
آیا با مدرک تکنولوژی مهندسی یا علمی کاربردی در انواع گرایش های برق میتوان در نظام مهندسی شرکت کرد؟ این سوال، از سوالات پرتکرار به ویژه برای فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته است. پاسخ را در ادامه خواهید دید.

سرویس آموزش و آزمون برق نیوز: آیا با مدرک تکنولوژی مهندسی یا علمی کاربردی در انواع گرایش های برق میتوان در نظام مهندسی شرکت کرد؟ این سوال، از سوالات پرتکرار به ویژه برای فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته است.

چند سالی است که در مقاطع کاردانی یا کارشناسی ناپیوسته، برخی رشته ها با عنوان "تکنولوژی" ارائه شده اند و فارغ التحصیلان این رشته ها با سردر گمی در امکان یا عدم امکان شرکت در آزمون نظام مهندسی روبرو هستند.

پاسخ:در سال های گذشته به کسانی که عنوان "تکنولوژی" در مدارک کاردانی یا کارشناسی ناپیوسته داشتند، اجازه شرکت در نظام مهندسی داده نمی شد. ولی مطابق مصوبه کمیسیون نظام مهندسی امکان شرکت در آزمونن ظام مهندسی، برای این افراد در شرایط زیر فراهم  شده است.

طبق مصوبه کمسیون تبصره ۲ ماده ۳ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان به تاریخ 94/04/09، جدول تعیین کدرشته و حدود صلاحیت کارشناسی ناپیوسته، به صورت جدول زیر خواهد بود.

 

آیا با مدرک تکنولوژی مهندسی میتوان در نظام مهندسی شرکت کرد؟
 

 

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۴
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
0
0
سلام ما آخرش نفهمیدیم چی گفته
مدیر پایگاه سلام
به طور خلاصه: اگر مدرک کاردانی و کارشناسی ناپیوسته جزو هفت رشته اصلی نظام مهندسی و مرتبط با آن باشد و در مدرک کارشناسی "تکنولوژی"و یا "علمی کاربردی" قید شده باشد، می توانید در آزمون نظام مهندسی شرکت کنید.
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۰
0
0
من کاردانی الکتروتکنیک و کارشناسی شبکه های انتقال و توزیع هستم.نظارت و طراحی شامل من میشود در ضمن ارشد برق قدرت هم دارم
مدیر پایگاه سلام
بله به شما طراحی و نظارت تعلق میگیرد.
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۴
0
0
سلام . من کاردانی برق_مخابرات و کارشناسی مهندسی تکنولوژی الکترونیک دارم. بنده میتنوان پروانه اشتغال بکار نظام مهندسی دریافت کنم؟اگر میشود کدام نوع نظارت یا طراحی و نظارت؟
مدیر پایگاه سلام
بله شما میتوانید در آزمون نظارت شرکت کنید.
موفق باشید
Fered
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
0
0
سلام
کارادانی برق قدرت دارم و کاراشناسی مهندسی تکنولوژی برق قدرت میتونم شرکت کنم
مدیر پایگاه سلام
بله، می توانید در هر دو آزمون نظارت و طراحی شرکت کنید.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
0
0
با سلام
بنده مدرک کاردانی تربیت دبیر فنی الکترونیک دارم
و کارشناسی مهندسی تکنولوژی الکترونیک
میخواستم بدونم طراحی و نظارت به بنده تعلق میگیره؟
مدیر پایگاه سلام
بله طبق این مصوبه، شما می توانید در آزمون طراحی و نظارت شرکت کنید.
فتانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۴
0
0
سلام خسته نباشید‌...
من کاردانی معماری از دانشگاه علمی کاربردی دارم...
و کارشناسی مهندسی تکنولوژی ساختمون از دانشگاه علمی کاربردی.....
میتونم تو آزمونهای نظام مهندسی شرکت کنم؟
مدیر پایگاه سلام
رشته تخصصی سایت ما برق می باشد. و متاسفانه امکان جوابدهی به سوال شما مقدور نیست.

موفق باشید
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
0
0
سلام
من کاردانی الکتروتکنیک دانشگاه آزاد کارشناسی هم مهندسی فناوری کنترل ابزاردقیق از دانشگاه علمی کاربردی دارم
میخواستم بدونم من در نظارت و طراحی می توانم شرکت کنم؟
مهدسی فناوری و مهندسی تکنولوژی فرق دارن؟
مدیر پایگاه سلام
بهتر است برای اطلاع دقیقتر از نظام مهندسی شهر خودتون این سوال را بپرسید ولی در متن این تبصره به کلمات "تکنولوژی" و "علمی کاربردی" اشاره شده و احتمالا نتوانید در آزمون نظام مهندسی شرکت کنید.
mehrzad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
0
0
من کاردانی پلیمر دارم،کارشناسی تکنولوژی الکترونیک
من نمیتونم شرکت کنم درسته؟
مدیر پایگاه بله، متاسفانه شما نمی توانید در آزمون نظام مهندسی شرکت کنید.
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
0
0
سلام من کاردانی الکترونیک و کارشناسی مهندسی تکنولوژی الکترونیک دارم.آیا میتونم تو آزمون نظام مهندسی شرکت کنم.هم چنین تاریخ فارغ التحصیلی من بهمن 94 میباشد آیا میتونم شرکت کنم ممنونم
مدیر پایگاه سلام
بله با مدارک تان می توانید در آزمون شرکت کنید.
باید از مدرک کارشناسی 3 سال گذشته باشد تا در آزمون شرکت کنید.
اگر آزمون نظام مهندسی سال 97 قبل از بهمن برگزار شود شما نمی توانید در آزمون شرکت کنید ولی بعد از بهمن 97 می توانید.
Sajad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۶
0
0
سلام من کاردانی الکترونیک خوندم کارشناسی هم تکنولوژی کنترل ابزاردقیق از دانشگاه دولتی ایا میتونم در آرمون نظام مهندسی شرکت کنم
مدیر پایگاه سلام
بله می توانید در آزمون نظام مهندسی شرکت کنید.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
0
0
سلام من کاردانی الکتروتکنیک برق صنعتی از دانشگاه ازاد دارم و کارشناسی مهندسی فناوری کنترل و ابزار دقیق از دانشگاه علمی کاربردی با معدل بالای 15 دارم . میتونم در ازمون نظام مهندسی شرکت کنم ؟
مدیر پایگاه سلام
بله می توانید در آزمون نظارت شرکت کنید.
Moradi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
0
0
با سلام .. ایا میشه با مدرک کاردانی برق الکتروتکنیک ، آزمون نظارت و طراحی شرکت کرد؟ اگه میشه فرق پروانه ای که با کارشناسی و کاردانی بهمون میدن در چیه؟
مدیر پایگاه سلام
خیر، چند سالی است که با مدرک کاردانی امکان شرکت و صدور پروانه نظام مهندسی وجود ندارد و حتما باید مدرک کارشناسی مرتبط با رشته های هفتگانه ساختمان داشته باشید.
مرتضی شهابی زاده
|
France
|
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
0
0
سلام من کارشناسی برق کنترل دارم آیا میتونم در هر دو آزمون طراحی و نضارت شرکت کنم؟
اگر جواب منفی هست در کدام شاخه میتونم آزمون بدم
ممنون
فرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
0
0
سلام
من کاردانی الکتروتکنیک(برق صنعتی)دارم و کارشناسی مهندسی تکنولوژی برق-قدرت.
آیا میتوانم در نظارت و طراحی شرکت کنم؟
تا چه پایه ای میتوانم ارتقا بگیرم؟
ممنون
مدیر پایگاه سلام
بله می توانید در هر دو آزمون طراحی . نظارت شرکت کنید.
از لحاظ ارتقای پایه، اط جهت مدرم مشکلی ندارید.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
0
0
سلام من کاردانی برق صنعتی از دانشگاه علمی کاربردی دارم اگر برای کارشناسی در رشته الکترونیک صنعتی ادامه بدم می تونم هم تو ازمون طراحی و هم نظارت شرکت کنم ایا واحد های علمی کاربردی مورد قبول نظام مهندسی هستند با توجه به اینکه در جدول دروسی که برای گرفتن پروانه اصلی اورده بودین با این که نام درس با درسی که در دانشگاه گذرونده بودیم یکی بود ولی تعداد واحدا یکسان نبود به طور مثال درسی که شما سه واحدی تعریف کرده بودین من دو واحدی پاس کرده بود ایا اینا مشکلی پیش نمیارن و اینکه اگه کارشناسی را در رشته برق دانشگاه ازاد بگذرونم هم مجاز به طراحی و نظارت میشم؟
به نظر شما کدوم مسیر را برم تا در اینده به مشکل نخورم؟
مدیر پایگاه سلام
-بهتر است در یکی از رشته های اصلی مانند قدرت یا الکترونیک ادامه تحصیل دهید تا بتوانید در هر دو آزمون طراحی و نظارت شرکت کنید. توجه داشته باشید واحدها را مطابق جدول سپری کنید تا مشکلی پیش نیاید.
-از لحاظ تطابق تعداد واحدها، بهتر است از نظام مهندسی شهر خود سوال کنید تا مشکلی پیش نیاید.
-از لحاظ دانشگاه برای شرکت در آزمون (آزاد یا علمی کاربردی یا دولتی)، فرقی نمی کند، هر کدام برایتان مقدور بود ادامه تحصیل دهید.
محمد صافی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۲
0
0
با سلام من در آموزشکده فنی درس خوندم ومدرک کاردانی الکترونیک عمومی دارم وکارشناسی
مهندسی تکنولوژی الکترونیک دارم آیا می توانم در طراحی شرکت کنم یا فقط می توانم در نظارت
مدیر پایگاه سلام
می توانید در هر دو آزمون طراحی و نظارت شرکت کنید.
عارف
|
Netherlands
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
0
0
سلام خسته نباشید
رشته من در کاردانی ماشین های الکتریکی و لیسانس هم تکنولوژی برق قدرت رو دارم
ایا میتونم هم نظارت هم طراحی شرکت کنم
معدل هم بالای 15 هست
مدیر پایگاه سلام
بله می توانید در هر دو آزمون شرکت کنید.
علیرضا روزبهانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
0
0
سلام.من کاردانی الکتروتکنیک و کارشناسی مهندسی تکنولوژی الکترونیک خوندم ایا میتوانم در آزمون طراحی و نظارت شرکت کنم
مدیر پایگاه سلام
شما می توانید در هر دو آزمون شرکت کنید.
جواد فيض آبادی
|
United States
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
0
0
با عرض سلام . من مدرک مهندسی فناوری کنترل ابزار دقیق دارم ، ایا میتوانم در ازمون نظام مهندسی شرکت کنم یا خیر ؟
اگر جواب منفی است لطفاً راهنمایی بفرمایید که چه کاری میتوانم انجام دهم .
با تشکر
مدیر پایگاه سلام
بله می توانید در آزمون نظارت شرکت کنید.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
0
0
سلام. خواهشی که ازتون دارم اینه که لطفا پیگیری کنید ببینید کسانی که مدرک با عنوان مهندسی فناوری دارند میتونن در آزمون طراحی شرکت کنند یا نه. چون تو تبصره جدید که اومده فقط به تکنولوژی و کارشناسی اشاره شده این در حالیه که دیگه دانشگاه علمی تمام مدارک رشته برق رو با عنوان مهندسی فناوری صادر میکنه از سه سال قبل و ما نمیدونیم الان باید چکار کنیم
بهار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
0
0
با سلام
من کاردانی الکترونیک آنالوگ از دانشگاه علمی کاربردی و کارشناسی مهندسی تکنولوژی الکترونیک از دانشگاه شریعتی دارم در کدام آزمون طراحی و نظارت میتوانم ثبت نام کنم?
مدیر پایگاه سلام
در آزمون نظارت میتوانید شرکت کنید و اگر تعداد لازم از واحدهای ستاره دار را گذرانیده باشید می توانید در آزمون طراحی هم شرکت کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۶
0
0
باسلام من کاردانی الکترونیک وکارشناسی نا پیوسته برق قدرت دارم ایا میتونم در نظام مهندسی شرکت کنم؟ وایا در هر دو زمینه طراحی و نظارت میتونم امتحان بدم ؟؟ ممنونم میشم پاسخ بدین
مدیر پایگاه سلام
اگر تعداد واحدهای لازم را گذرانیده باشید, میتوانید در هر دو آزمون شرکت کنید.
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
0
0
باسلام
بنده مهندسی تکنولوژی نقشه برداری(کارشناسی ناپیوسته)مدرک دیپلم فنی دارم میتونم توآزمون نطام مهندسی شرکت کنم؟خواهش میکنم جواب بدین
مدیر پایگاه با سلام
درصورت سپری شدن 3 از مدرک کارشناسی شما می توانید در آزمون نظام مهندسی شرکت نمایید.
عباس پناهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
0
0
سلام خسته نباشید.بنده کاردانی ابزاردقیق از دانشگاه آزاد اسلامی و کارشناسی تکنولوژی الکترونیک از دانشگاه آزاد اسلامی دارم.
میتونم در آزمون نظام مهندسی شرکت کنم؟
با تشکر.
مدیر پایگاه با سلام
بله شما می توانید در آزمون نظام مهندسی شرکت نمایید.
ميثم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۷
0
0
با سلام . كارداني من فناوري اطلاعات كارشناسي مهندسي تكنولوژي ساختمان و ارشد من مهندسي مديريت ساخت ايا ميتونم در ازمون نظام شركت كنم ؟باتشكر
مدیر پایگاه با سلام
اگر رشته شما جز رشته های هفت گانه نظام مهندسی یا هم ارز با آنها باشد میتوانید در آزمون نظام مهندسی شرکت نمایید.
سید احمد رضا موسوی ازغندی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
0
0
با سلام
کاردانی در رشته الکتروتکنیک گرایش برق صنعتی و کارشناسی در رشته مهندسی برق ابزار دقیق فارق التحصیل شدم آیا می توانم در هر دو رشته طراحی و نظارت آزمون دهم ؟ با تشکر
مدیر پایگاه با سلام
شما می توانید در آزمون نظارت شرکت کنید.
سعید قلی زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۵
0
0
سلام بنده کاردانی معدن دارم و کارشناسی تکنولوژی عمران ساختمان ایا میتوان آزمون نظارت و اجرا شرکت کنم؟
مدیر پایگاه با سلام
متاسفانه باتوجه به اینکه رشته کاردانی شما جز رشته هفتگانه نمی باشد نمی توانید در آزمون نظام مهندسی شرکت نمایید.
ارسال نظر قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «برق نیوز» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
وضعیت انتشار و پاسخ به ایمیل شما اطلاع رسانی میشود.
پربازدیدها
برق در شبکه های اجتماعی
اخبار عمومی برق نیوز
عکس و فیلم
پربحث ترین ها
آخرین اخبار