کد خبر: ۴۴۸۵۸
تاریخ انتشار : ۱۰:۴۰ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
معاون اول رئیس جمهور تصویب نامه مربوط به تعیین تکلیف و پرداخت فوق العاده سختی کار کارمندان صنعت آب و برق را برای اجرا به سازمان اداری و استخدامی کشور و وزارت نیرو ابلاغ کرد.

به‌گزارش برق نیوز، هیئت وزیران در جلسه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ به پیشنهاد وزارت نیرو و به استناد بند (۳) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری درخصوص پرداخت فوق العاده سختی کار کارمندان صنعت آب و برق تصمیم‌گیری کرد.

بر اساس این تصمیم، فوق العاده سختی کار و کار در محیط‌های غیرمتعارف با رعایت سقف و ضوابط تعیین شده در بند فوق و براساس دستورالعمل مصوب وزیر نیرو به کارمندان شاغل در مشاغل دارای شرایط مقرر در بند یاد شده در وزارت نیرو و شرکت‌های دولتی زیرمجموعه آن قابل پرداخت است.

به موجب این بند، فوق العاده سختی کار و کار در محیط‌های غیرمتعارف نظیر کار با اشعه و مواد شیمیایی، کار با بیماران روانی، عفونی و در اورژانس و در بخش‌های سوختگی و مراقبت‌های ویژه بیمارستانی تا یک هزار امتیاز و در مورد کار با مواد سمی، آتش‌زا و منفجره و کار در اعماق دریا، امتیاز یاد شده با تصویب هیئت وزیران تا سه برابر قابل افزایش خواهد بود.
 
جهانگیری مصوبه فوق العاده سختی کار کارمندان صنعت آب و برق ابلاغ کرد
 
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
1
1
باسلام
این یعنی چی؟
میخوان امتیاز فوق العاده سختی کار رو برامون افزایش بدهند ؟
چرا که همین ازقبل هم برقرار بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
2
2
شامل چه نيروهايي میشه؟ شرکتی چی؟
کارشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
1
4
با سلام. از سال ۱۳۹۲ که کارمندان وزارت نیرو از نظام هماهنگ خارج شدن و حکم اونها بصورت خدمات کشوری شد، فرمول و امتیاز سختی کارشون به همان صورت قبل،تا به امروز پرداخت میشده که طبق این مصوبه باید سختی کار با ضرایب جدید در قالب قانون مدیریت خدمات کشوری بهشون پرداخت بشه که از سال ۱۳۹۲ قابل پرداخت هستش. در ضمن این مصوبه فقط برای کارمندان ذیل قانون خدمات کشوری هستش نه نیروهای کارگری وشرکتی و همچنین شرکتهای توزیع برق. فقط شرکتهای تابع مثل برقهای منطقه ای.
Omid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
2
5
همه میدانند که در وزارت نیرو و حوزه برق همه زحمات بر دوش کارکنان توزیع است که در جبهه مقدم در سرما و گرما برق مردم را تامین میکنند و این هم ظلم فاحش دیگری در حق شرکتهای توزیع است و امروزی نیست. پارسال هم مصوبه ۵۰ درصد افزایش حقوق شامل کارکنان زحمت کش شرکت توزیع نشد. رفاهیات ۶۵ درصدی هم به کارکنان توزیع ۴۵ درصد دادن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
تو نیروگاه هم حلوا خیرات نمیکنن. اونجا هم تو سرما و گرما و عید و رمضان و ‌... دائما در تلاشیم‌ برای تولید برق.
شفاف ساز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۲
برج انتقال #تیر برق
فشار قوی #فشار متوسط
محدوده کار فقط بین شهری و استانی #محدوده کار داخل شهری و بعضا اطراف شهر
پیچیدگی بالا و استانداردهای متنوع#ساختار ساده و معمولی
نتیجه بدیهی :شرکت برق منطقه ای #شرکت های توزیع
حجمی
|
United States
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
0
4
موارد مطروحه شامل شرایط کار ما میشه..هم با مواد سمی.روزانه هم با مواد شیمیایی و هم با اشعه در آزمایشگاه سرو کار داریم.
اما کارمند رسمی نیستیم و پرسنل حجمی هستیم .ممکنه برای ما از مسئولین وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور پیگیری کنید ؟ که آیا شامل حال مون میشه؟!
مدیر پایگاه سختی کار ربطی به نوع قرارداد ندارد مگر اینکه شرکت شما جایگاه شغلی درست شما را رد نکرده باشد. باید بروند و کار شما را تعریف کرده و جزو این مشاغل قرار دهند که زمانبره و پیگیری میخوهد و البته چون به نفع خودشون نیست ممکنه براشون مهم نباشه
رخشان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
0
1
خدمت دوست عزیز کارشناس عرض کنم که این بخشنامه مربوط به کارگران رسمی هم میشود چون آنها هم طبق ماده۱۲۴ ق خدمات کشوری هستند.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
3
1
سلامی عرض کنیم خدمت دوستمون با کاربر کارشناس ؛ عزیز از جیب شما که نمیخوان به کسی بدن ، بعدش از اسمش مشخصه سختی کار هست برای کارگری ها خصوصا شرکت توزیع واجب تره بدن نه شمای پشت میز نشین ستادی برق منطقه ای
پاسخ ها
کارشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۳
سلام . اولا من خودم شاغل در اداره تعمیرات هستم.پشت میز نشین نیستم برادر.دوما بخشنامه ها و دستورالعمل ها طبق (اسم) نمیان، دقت کنید قید شده طبق قانون خدمات کشوری. در صورتیکه که کارگران طبق قانون کار پرداختی دارن نه خدمات کشوری. سوما شرکتهای توزیع جز شرکتهای تابعه نیستند و وابسته میباشند. صرفا جهت اطلاع.ممنون
الف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۱
0
2
سلام مصوبه ۵۰ درصد سال پیش چرا برای شرکتهای توزیع اعمال نشد؟ آیا شما به عنوان رسانه صنعت برق میتونید پیگیری کنید؟ متشکرم
محمد
|
Romania
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۳
0
3
سلام. برق نیوز جان چندین مرتبه برای اینکه افزایش ۵۰ درصدی پارسال شامل شرکت های توزیع نشد می خواستید پیگیری کنید ، نمیدونم چرا پیگیری نمی کنید
ارسال نظر قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «برق نیوز» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
وضعیت انتشار و پاسخ به ایمیل شما اطلاع رسانی میشود.
پربازدیدها
برق در شبکه های اجتماعی
اخبار عمومی برق نیوز
عکس و فیلم
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین